Általános iskola

Iskolánk Kőbánya (Laposdűlő) egyik legrégebb intézménye a Hungária körút melletti MÁV - telepen. Alapításától, 1905-tól kezdve falai között több nemzedék tanult.

2016 szeptemberétől óvodaként (VIII. kerületi telephellyel), általános iskolaként, szakközépiskolaként, szakgimnáziumként és gimnáziumként működik, nem állami fenntartásban, de önkormányzati feladatokat is ellát, a kerület egyéni sajátos nevelési igényű, halmozottan hátrányos, veszélyeztetett, roma származású gyermekek tanítását, nevelését is ellátja.

A tanulók elsősorban a körzetből, a VIII. kerületből, közvetlen környezetéről, illetve tömegközlekedéssel könnyen elérhető területről járnak be az iskolába.

Tanári karunk hite és szaktudása szerint, valamint szociális érzékenységéből fakadóan támogatja az elesett, nehéz körülmények között élő gyermekeket, családokat. Szeretnénk tanulóink számára, közvetlen körülményeiktől függetlenül, a „Béke szigetévé” tenni az iskolát.