Iskolánkról

A Budapest XVIII. kerületében (Pestszentlőrinc – Pestszentimre) a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség a 2007/2008-as tanévtől tartja fenn és működteti a Wesley Kincsei Általános Iskola és Gimnáziumot. Iskolánk – pedagógiai programja szerint – kiemelkedő jelentőségű feladatot lát el integráló iskolaként. Az iskolai munka kis létszámú osztályokban folyik, az egyéni segít-ségre szoruló gyermekekkel fejlesztő pedagógusok, gyógypedagógusok egyénre szabottan foglalkoznak. Szociális asszisztens, pedagógiai asszisztens is támogatja tevékenységünket.

Tanulóink összlétszáma: 116 fő. Jelenleg tanulóink közel 40%-a kerületi lakos, de – országos beiskolázási intézményként egyre nagyobb igény mutatkozik iskolánk iránt.